Onderweg de accu opladen

Coronaregel: voor je de auto opent . Maak de deurgrepen en de stekkers van laadkabel schoon. (materiaal hiervoor zelf meenemen).

Heb je de auto geopend
Trek nu eerst de stekker van de laadkabel uit de auto (lukt dit niet, druk dan nog een keer op openslotje op de App of op het sleutelknopje in de bestuurderdeur) en sluit het klepje. Wacht tot dat op de laadpaal de groene V oplicht. Trek nu de stekker uit de laadpaal en berg de kabel op in de kofferbak. (achterklep is te openen door het kantelen van het VW logo op de achterklep) Bij problemen neem contact op met de helpdesk door op het icoontje met de koptelefoon in de app te drukken. 

 

 

Nu gaan we rijden

ID display

ID Display

Rijrichtingschakelaar

Rijrichtingschakelaar

ID Display (achter het stuur) geeft de belangrijkste informatie

Trap met je rechtervoet de rempedaal in en kies een rijstand met de rijrichtingschakelaar, (knop rechts aan het ID Display door deze naar voren of naar achteren te kantelen). Kies voor D = vooruit, R = achteruit De parkeerrem zal nu automatisch vrijkomen. Als je nu de voet van het rempedaal haalt, dan zal de auto langzaam in de gekozen richting gaan rijden. Door de rechterpedaal te bedienen is de snelheid te verhogen.

Deze auto heeft naast wat je echt nodig hebt om kunnen rijden, heel veel functies die je via het (rechter) hoofdscherm kunt regelen. Te veel om hier op te noemen. Probeer dit zoveel mogelijk zelf uit te vinden. In het dashboardkastje ligt een uitgebreide handleiding.

VW-ID parkerenMet de voet de rempedaal indrukken . Druk nu op de knop parkeerrem rechts in de rijkeuze schakelaar aan het ID Display. Het rode lampje Parkeerrem in het ID display zal gaan branden. Je kunt nu de auto verlaten.( pas na enkele seconden zal dan de Display’s en verlichting doven).

Is het een tussenstop, vergeet dan niet de auto met het gesloten slotje op de App af te sluiten . Kom je weer terug bij de auto, dan kun je da auto weer ontgrendelen met het open slotje. Je kunt nu weer instappen en verder rijden (zie: Dan gaan we rijden).

Auto weer aan de laadpaal zetten
Auto parkeren bij de laadpaal. (zoals omschreven in de vorige deel van deze handlijding). Neem de kabel uit de kofferbak en steek de grootste stekker in het laadcontact achter het klepje recht achter op de auto(dit klepje is te openen door op de linksboven te drukken). Houd het laadpasje tegen de laadpaal. Het licht springt op groen. Sluit de kabel aan. Je ziet nu het groen naar blauw verspringen, wat betekent dat de auto wordt geladen. Dit is nu ook te zien op het ID display in de auto. Hierin wordt de resterende laadtijd aangegeven.

Leg het laadpasje weer in het dashboardkastje van de auto.
Coronaregel: Maak voordat je de auto verlaat, het stuur en de bedieningsknoppen schoon met een nieuw reinigingdoekjes (deze liggen in de auto).

Sluit de deuren en kofferbak, en check of je alles bij je hebt. Sluit nu de auto af door op het gesloten slotje te drukken in de . Stel vast of de auto echt op slot is. Bij problemen contact op met de helpdesk. Laat de auto nooit geopend achter.

Je moet nu nog de reservering beëindigen. Dit kan alleen als je Internet bereik hebt. Na het succesvol beëindigen verdwijnt de reservering uit je scherm. Gebeurt dit niet, neem dan contact op met de helpdesk in de App.

Een initiatief van

Dorpsbelangen Eenum | Dorpsbelangen Garrelsweer | Dorpsbelangen Garsthuizen/Startenhuizen | Dorpsbelangen Huizinge | Energiecoöperatie LOPEC | Zorgcoöperatie Loppersum | Dorpsbelangen Loppersum | Gemeente Eemsdelta | Dorpsbelangen Middelstum | Energiecoöperatie Middelstroom | Dorpscoöperatie Middelsoam | Dorpsbelangen Oosterwijtwerd | Dorpsbelangen Stedum | Energiecoöperatie StEC | Dorpsbelangen `t Zandt | Dorpsbelangen Toornwerd | Dorpsbelangen Westerwijtwerd | Dorpsbelangen Westeremden | Dorpsbelangen Wirdum | Dorpsbelangen Zeerijp | Energiecoöperatie Zonnedorpen

logo Nationaal Programma Groningen
logo Eemsdelta